Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

alt domain yönlendirme

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
5,118 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

adres çubuğunda ali.cozumpark.com yazmasına rağmen bu main domaine ait olmayan bir IP açması mümkün mü? 

Gönderildi : 05/12/2008 20:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Sorunuz bayağı detaysız  ve anlaşılmaz olmuş (En azından ben anlayamadım ) sistemınız hakkında detaylı bilgi verebılırmısınız  ?

Teşekkürler.

adres çubuğunda ali.cozumpark.com yazmasına rağmen bu main domaine ait olmayan bir IP açması mümkün mü? 

Gönderildi : 05/12/2008 22:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Mesmerina,

Konu başlığına bakarak cevap veriyorum. Başka bir domaini başka bir domainin alt domaine (subdomain) yönlendirme işlemi yapabileceğiniz gibi bir klasörede yönlendirebilirsiniz. Bunun için bir kaç yöntem var.

1. Hosting firmanıza durumu ileterek böyle bir hizmet almak (bazıları bu hizmeti ücretli olarak sunabiliyor)

2. Domain Forwarding de denilen işlemi farklı bir firmadan da alabilirsiniz.

3. iframe kod kullanarak yönlendirmek

4. Bu işlemi  ücretsiz olarak yapan ( http://dns.medyabim.com/tr/index.php?p=sss ) bu siteyi kullanarak yapabilirsiniz.

Not : Farklı bir konuda araştırma yaparken rastladım bu nedenle cevapladım. Umarım işineze yarar. Ayrıca konu yeri burası olmadığından taşıdım.

Eğer subdomaini farklı bir adrese yönlendirecekseniz iframe kod veya meta tag kullanarak yapabilirsiniz ayrıca bir işleme gerek yok.

Gönderildi : 12/05/2009 01:43

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Anladığım kadarı ile arkadaşın sorusu şu : www.cozumpark.com 'un ip'si atıyorum 88.250.251.252, o da diyor ki, ben ali.cozumpark.com'u açtım, onun ip'si 88.250.251.252 yerine başka bir ip olabilir mi ?

Cevap : Hayır olamaz, aynı serverda bulunmak zorundalar. Çünkü ali.cozumpark.com, cozumpark.com ' un bir subdomainidir. Farklı bir sunucudan yayın yapamaz.

Gönderildi : 16/05/2009 22:37

(@SuleymanHilmi)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhabalar,

ali.cozumpark.com adresinin yönlendirilmiş olan hosting sunucusundan başka bir yere yönlendirilmesini istiyorsanız hosting sunucusu üzerindeki DNS kayıtlarından "ali" kaydıyla bir A record oluşturarak başka IP li bir hosting sunucusuna yönlendirebilirsiniz.

ali.cozumpark.com adresini yönlendirmiş olduğunuz hosting sunucusundan bu adres için "ali.cozumpark.com" olarak bir hosting hesabı açılmış olması gerekmektedir. Daha önce yapmış olduğum bu işlemde şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/05/2009 12:14

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Parent domain ile Sub domain'in dns sunucuları eğer aynı, yani aynı dns zone a bağ var ise, evet mümkün.

Gönderildi : 22/05/2009 01:20

Paylaş: